X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
ای یک دله ، صد دله ، یک دله کن/مهردگران را ز دل خود یَله کن                         یک صبح به اخلاص بیابردرِما/بر نیایداگر کام تو،ازما گِله کن
تمام حقوق این پایگاه و مطالب آن متعلق به [مفاتح الغیب]وکلیه مطالب تحت حمایت قانون کپی رایت بوده وهرگونه کپی شرعاحرام وقابل پیگرد قانونی می باشد

مصاحبه با خدا

خدا گفت : بیا تو . پس می خواهی با من مصاحبه کنی؟

گفتم: اگر وقت داشته باشید .

خدا لبخندی زد و گفت وقت من بی نهایت است و برای انجام هر کاری کافی است چه سوالاتی در ذهن داری از من بپرس.

گفتم : چه چیزی بیش از همه شما را در مورد انسان متعجب می کند ؟

خدا جواب داد : اینکه آنها از کودک بودن خسته می شوند و  برای بزرگ شدن عجله دارند و سالیان دراز را در حسرت دوران کودکی سر می کنند اینکه سلامتی شان را برای بدست آوردن پول از دست می دهند و بعد پولشان را خرج می کنند تا دوباره سلامتی بدست آورند اینکه با چنان هیجانی به آینده فکر می کنند که زمان حال را فراموش می کنند و لذا نه در حال زندگی می کنند و نه در آینده . اینکه چنان زندگی می کنند که گویی هرگز نخواهند مرد و چنان می میرند که گویی هرگز زنده نبوده اند .

خداوند دستهای مرا در دست گرفت و مدتی در سکوت گذشت بعد پرسیدم : چه درسهایی از زندگی را می خواهید بندگان یاد بگیرند؟

خدا با لبخندی پاسخ داد یاد بگیرند که نمی توان دیگران را مجبور به دوست داشتن خود کرد اما می توان محبوب دیگران شد .یاد بگیرند که باارزشترین ها ، اشیایی نیست که در زندگی دارند بلکه اشخاصی است که در زندگی دارند . یادبگیرند که نباید خود را با دیگران مقایسه کنند هر کس طبق ارزشهای خودش قضاوت می شود نه در گروه و بر اساس مقایسه .

یاد بگیرند که ثروتمند ، کسی نیست که بیشترین دارایی را داشته باشد بلکه کسی است که کمترین نیاز را داشته باشد . یاد بگیرند که برای ایجاد زخمی عمیق در دل کسی که دوستش دارند فقط چند ثانیه زمان لازم است اما برای التیام آن سالها وقت لازم است . یاد بگیرند که افراد بسیاری آنها را عمیقا دوست دارند اما بلد نیستند که علاقه شان را ابراز کنند .یاد بگیرند که پول همه چیز می خرد جز دل خوش.

یاد بگیرند که ممکن است دو نفر یک موضوع واحد را ببینند و از آن دو برداشت کاملا متفاوت داشته باشند .

یاد بگیرند که دوست واقعی کسی است که همه چیز را در مورد آنها می داند و با این حال دوستشان دارد . یاد بگیرند که کافی نیست همواره دیگران آنها را ببخشند بلکه باید خودشان هم خود را ببخشند.

مدتی نشستم و لذت بردم .از او برای وقتی که به من اختصاص داده بود و برای همه کارهایی که برای من و خانواده ام کرده بود تشکر کردم.

او پاسخ داد: هر وقت بخواهی من بیست و چهار ساعته در دسترس هستم فقط کافی است صدایم کنی تا جواب بدهم .